EMA PREZENTUJE DRUGI UTWÓR Z NADCHODZĄCEJ EP-KI
EMA PREZENTUJE DRUGI UTWÓR Z NADCHODZĄCEJ EP-KI
EMA PREZENTUJE DRUGI UTWÓR Z NADCHODZĄCEJ EP-KI
12.01.2018

EMA PREZENTUJE DRUGI UTWÓR Z NADCHODZĄCEJ EP-KI

EMA powraca do Europy, gdzie będzie występowała w roli supportu dla Depeche Mode. Zanim jednak do tego dojdzie, postanowiła podzielić się swoim nowym utworem.


‘Dark Shadows’ pochodzi z przygotowywanej do wydania EP-ki ‘Outtakes From Exile’, która 2 lutego ukaże się nakładem City Slang.


Napisałam ‘Dark Shadows’ na potrzeby filmu ‘20th Century Women - mówi Erika M. Anderson. „Był taki moment, że szukali zespołu do zagrania w punkowym klubie i uznali, że EMA będzie do tego dobrze pasowała. To jednak nie doszło do skutku, ale zaintrygowało mnie założenie, że kobiety w Santa Barbara w latach siedemdziesiątych wciągał punk. To wszystko co wiedziałam! Napisałam piosenkę mając to w głowie. Myślę o tym, jako o piosence dla ocalałych, o kimś, kto zostawia mroczną przeszłość za sobą i wraca do świata. Ktokolwiek to jest, na pewno nosi okulary przeciwsłoneczne.


Audio: 

YouTube


EMA w zeszłym roku wydała album ‘Exile In The Outer Ring’, który jest wyjątkowym połączeniem polityki gender z niepokojem amerykańskiej klasy robotniczej. Napisany jeszcze przed ostatnimi wyborami prezydenckimi, prezentuje głosy, które słyszymy w tych piosenkach – naćpanych wyrzutków społeczeństwa. Mówią o rodzaju buntu, który zazwyczaj jest zarezerwowany tylko dla mężczyzn.


W czasie nagrywania płyty zdałam sobie sprawę, że jak byłam nastolatką byłam „uspołecznionym chłopakiem”. Szwendałam się z grupą zdemoralizowanych chłopaków, słuchałam ich muzyki. Rozumiałam ich, chociaż nigdy do końca nie byłam ich częścią. Zbuntowani, zdemoralizowani nastolatkowie są dużą siłą, szczególnie w Ameryce. Ich poczucie zagubienia porywa naród, a ich upodobanie do rasistowskich żartów, jest naprawdę okropne. Jednak mam też dla tych osób poczucie empatii.” Co pokazała na płycie ‘Exile In The Outer Ring’, gdzie pojawia się to samo uczucie alienacji, tyle że w wersji kobiecej.


Zarówno ‘Exile In The Outer Ring’, jak i towarzysząca płycie EP-ka ‘Outtakes From Exile’, są portretem odporności, które powodują amerykańskie ubóstwo i urazę poprzez przerażający realizm i głęboką empatię.


Tracklista 'Outtakes From Exile':

1. Dark Shadows

2. MopTops (Twist While The World Stops)

3. I Don't Treat Anything Good

4. From The Love That We Made

5. Breathalyzer Instrumental (EMA long cut)