EMILIANA TORRINI & THE COLORIST - NOWE UTWORY!
EMILIANA TORRINI & THE COLORIST - NOWE UTWORY!
EMILIANA TORRINI & THE COLORIST - NOWE UTWORY!
12.10.2017

EMILIANA TORRINI & THE COLORIST - NOWE UTWORY!

Emiliana Torrini i The Colorist Orchestra prezentują nowy, wspólny utwór 'Animal Games’. Wkrótce będzie można usłyszeć również ‘Birds’.


Obie piosenki są nowymi wersjami ulubionych koncertowych utworów z katalogu Emiliany, które oryginalnie ukazały się na płytach ‘Tookahw 2013 roku oraz ‘Me And Arminiw 2008 roku.


Wytwórnia Rough Trade, w grudniu 2016, wydała innowacyjny album 'Emiliana Torrini & The Colorist Orchestra', zawierający 9 przerobionych, klasycznych piosenek z katalogu Emiliany Torrini oraz dwa zupełnie nowe utwory.


The Colorist Orchestra to belgijska grupa utworzona w 2013 roku przez Aaricha Jespersa i Kobe Proesmansa. Zasłynęli łączeniem klasycznych instrumentów i aranżacji, z innowacyjnymi muzycznymi inwencjami, tworząc niezwykle oryginalne brzmienia i rytmy.


Dwa i pół roku temu Emiliana przestała występować ze swoim zespołem. Zaczęła eksperymentować, m.in. grając w Kordobie z cyganami, eksperymentowała z jazzem w Berlinie i wystąpiła z sześćdziesięcioosobową islandzką orkiestrą w Reykjaviku. Kiedy Jespers i Proesmans, będący fanami bogatego dorobku Torrini, zaprosili ją do współpracy przy serii koncertów, była zaintrygowana i poprosiła ich o ponowne zaaranżowanie jednej ze swoich piosenek, aby zobaczyć, co z tego może wyjść. Tak powstała zupełnie nowa wersja 'Animal Games' z jej ostatniego albumu 'Tookah', która przekonała Torrini, że praca z grupą jest wyjątkową twórczą okazją, z której nie powinna rezygnować.


The Colorist Orchestra planowała przerobić tylko 7 piosenek Torrini, ale artystka była tak zafascynowana tym, co usłyszała, że przekonała ich aby wspólnie opracowali jeszcze piętnaście innych, wydanych przez nią wcześniej utworów. Jespers i Proesmans zebrali więc ośmioosobowy zespół by stworzyć nowe wersje jej piosenek.


Grupa stworzyła nowy, muzyczny świat, a Torrini przyznała, że ledwo potrafi rozpoznać swoje utwory. Kolaboracja – od e-maili i rozmów przez Skype’a, przez próby, sound-checki, aż po występy na żywo – połączyła talent Emiliany z rosnącą kreatywnością grupy The Colorist Orchestra.


‘Animal Games’

YouTube