NOWOŚCI OD FRANZ FERDINAND - NOWY SINGIEL
NOWOŚCI OD FRANZ FERDINAND - NOWY SINGIEL
NOWOŚCI OD FRANZ FERDINAND - NOWY SINGIEL
10.01.2018

NOWOŚCI OD FRANZ FERDINAND - NOWY SINGIEL

Franz Ferdinand prezentuje ‘Feel The Love Go’ - utwór zapowiadający nadchodzący album ‘Always Ascending’, który ukaże się 9 lutego nakładem Domino.


Piosence towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez uznawaną Diane Martel. Był nagrany podczas niedawnej wizyty zespołu w Los Angeles i odnosi się do amerykańskich telewizyjnych programów religijnych. Pokazuje Alexa w roli nieposłusznego ewangelicznego kaznodziei.


„Jestem podekscytowana pracą z Franzem po raz trzeci- mówi Diane. „Są bliskimi przyjaciółmi i wspaniałymi artystami. Uważam, że nagrali swój najlepszy album do tej pory. Każda piosenka może być singlem. To niezwykłe muzyczne kompozycje, wspaniale wyprodukowane, a teksty jak zwykle są genialne. To nowe wcielenie zespołu jest perfekcyjne!


Teledysk do singla dostępny jest za pośrednictwem Apple Music: http://apple.co/feelthelovegovideo


Audio:

YouTube


‘Always Ascending’ to piąty album grupy, który został nagrany w RAK Studios w Londynie i Motorbass w Paryżu, a za jego produkcję odpowiadał Philippe Zdar (Cassius, Phoenix, The Beastie Boys). Znalazło się na nim dziesięć piosenek pokazujących triumfalne odrodzenie grupy kipiącej świeżymi pomysłami i mającej skłonność do dźwiękowych eksperymentów.

Jedną z nich – ‘Paper Cages’ - Franz Ferdinand zagrał 7 stycznia w programie ‘The Andrew Marr Show’ (zobacz).


Polecamy playlistę 'The Sound of Franz Ferdinand' dostępną na platformie Spotify. Znajdziecie tam single z płyty 'Always Ascending' oraz starsze utwory (zobacz).


Wraz z wydaniem nowej płyty, Franz Ferdinand rusza w kolejną trasę koncertową, która 8 marca będzie miała przystanek w warszawskim klubie Stodoła.