HOOKWORMS PUBLIKUJE TELEDYSK DO ‘STATIC RESISTANCE’
HOOKWORMS PUBLIKUJE TELEDYSK DO ‘STATIC RESISTANCE’
HOOKWORMS PUBLIKUJE TELEDYSK DO ‘STATIC RESISTANCE’
12.01.2018

HOOKWORMS PUBLIKUJE TELEDYSK DO ‘STATIC RESISTANCE’

W 2018 rok Hookworms wchodzi z nowym teledyskiem do utworu ‘Static Resistance’. Piosenka znajdzie się na zapowiadanej na 2 lutego płycie ‘Microshift’.

 

’Static Resistance’ to najstarszy utwór na płycie. Skomponowaliśmy go i nagraliśmi jego pierwszą wersję na początku 2015 roku, niedługo po ukazaniu się płyty ‘The Hum’.  To jedna z dwóch przedpotopowych piosenek na płycie. To piosenka o wściekłości i słabnącej depresji oraz wiecznej potrzebie ucieczki od życia, które sobie stworzyliśmy.

 

Reżyserem teledysku jest Ciaran Lyons.

YouTube


‘Microshift’ przyniesie pierwszą od trzech lat nową muzykę zespołu z Leeds, pokazującą sejsmiczną zmianę w brzmieniu, dynamice, pisaniu piosenek i produkcji, przy jednoczesnym zachowaniu energii i zawiłej muzykalności, przynosząc posiniaczone, ale przy tym piękne piosenki, które uczyniły z nich jeden z najbardziej hołubionych młodych zespołów z Wielkiej Brytanii.

 

Album w całości został zarejestrowany w przebudowanym i należącym do zespołu Suburban Home Studio w Leeds, które zostało zrujnowane zimą 2015 roku. Grupa miała niesamowity odzew na kampanię GoFundMe, dzięki której przez wiele miesięcy z pomocą wolontariuszy, odbudowali studio z niczego. Studio, które stało się ważnym miejscem dla dalszej egzystencji zespołu. Te wydarzenia miały także ogromny wpływ na cały album.


Cała nasza płyta jest w pewnym stopniu związana z mentalnością. W dużej mierze jest to album o stracie, ale także o dojrzałości, akceptowaniu swoich wad i krótkotrwałości intymności.

 

Tracklista:

1. Negative Space

2. Static Resistance

3. Ullswater

4. The Soft Season

5. Opener

6. Each Time We Pass

7. Boxing Day

8. Reunion

9. Shortcomings