ICEAGE ZAPOWIADA ALBUM
ICEAGE ZAPOWIADA ALBUM
ICEAGE ZAPOWIADA ALBUM
12.03.2018

ICEAGE ZAPOWIADA ALBUM

Płyta ‘Beyondless’ ukaże się 4 maja nakładem Matador Records.

 

Pochodzący z Kopenhagi Iceage tworzą Elias Bender Rønnenfelt (śpiew, teksty), Jakob Tvilling Pless (bas), Dan Kjær Nielsen (perkusja) i Johan Wieth (gitara). Po zeszłomiesięcznym powrocie z piosenką ‘Catch It’ - ich pierwszym nowym materiałem od czasu ‘Plowing Into The Field of Love’ z 2013 roku - Iceage prezentuje ‘Pain Killer’. Pochodzący z ‘Beyondless’ utwór został nagrany z udziałem Sky Ferreiry (pierwszej gościnnej wokalistki, która kiedykolwiek pojawiła się w utworze Iceage).


YouTube

 

Album promienieje radością. Pokazuje, że Iceage wreszcie dogania swoje ambicje, zachowując jednocześnie bogaty charakter znany z początków tego zuchwałego zespołu. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na podróż, jaką przebyli od czasu ‘New Brigade’ (2011), prezentującego młodzieńcze podejście do post-punku, pełne zimnego, odległego potępienia i ekstazy ‘You're Nothing’ (2013), po przynoszący bardziej agresywne hardcore’owe wpływy i niosący więcej światła ‘Plowing Into The Field Of Love’ (2014). Przez cały czas swojej kariery, urok zespołu polegał na ich biegu ze ślepą wiarą w siebie. Na ‘Beyondless’ także kroczą z rozbrajającą pewnością, ale bez utraty uroku.


Album został wyprodukowany przez zespół z udziałem Nisa Bysteda i nagrany w całości analogowo przez Mattiasa Glavå w Kungsten Studios w Göteborgu (Szwecja). Za miks odpowiadał Randall Dunn, który pracował w Avast Studios w Seattle. Na płycie można usłyszeć gościnnie występujących: Nilsa Gröndhala (skrzypce), Kaspera Tranberga (trąbka), Larsa Greve'a (saksofony) i Mortena Jessena (puzon).

 

‘Catch It’

YouTube


Tracklista:

1. Hurrah

2. Pain Killer (feat. Sky Ferreira)

3. Under the Sun

4. The Day the Music Dies

5. Plead the Fifth

6. Catch It

7. Thieves Like Us

8. Take It All

9. Showtime

10. Beyondless