KLIP: TUNE-YARDS - 'ABC 123'
KLIP: TUNE-YARDS - 'ABC 123'
KLIP: TUNE-YARDS - 'ABC 123'
06.12.2017

KLIP: TUNE-YARDS - 'ABC 123'

'ABC 123' to kolejny utwór Tune-Yards z jej nadchodzącej płyty 'I can feel you creep into my private life', która ukaże się 19.01.2018 nakładem wytwórni 4AD.

YouTube


Utwory zawarte na płycie poruszają tematy takie jak ataki na tle rasowym, polityka, feminizm i proroctwa dotyczące środowiska naturalnego. A przy tym płyta przynosi najbardziej aktualną i żywą muzykę Tune-Yards w ich karierze. Muzykę do tańczenia! Zapowiedzią albumu jest utwór ‘Look at Your Hands.


Tak, świat jest pogrążony w chaosie, ale mocniej skupiłam się na patrzeniu w głąb siebie” - mówi liderka zespołu Merrill Garbus.


Garbus dodaje także: „część produkcji w stylu lat osiemdziesiątych wynika z tego, że chciałam, aby mój głos brzmiał bardziej robotycznie, trochę w sprzeczności do szczerości tekstów. Zaczęłam samplować mój głos przy pomocy MPC, co chciałam zrobić od lat, bo uważałam, że mój głos dobrze brzmi uwięziony w maszynie.


Na ‘I can feel you creep into my private life’ Tune-Yards oficjalnie jest duetem. Współpracownikiem Garbus jest wieloletni współpracownik Nate Brenner, który razem z Merrill skomponował i wyprodukował muzykę do tekstów Garbus. Tune-Yards współpracowali także z odpowiedzialnym za miks Mikaelinem “Blue” Bluespruce’m (Solange, Kendrick Lamar). Większość albumu była nagrana w Tiny Telephone Oakland, zaś mastering został zrobiony w nowojorskim Harlemie przez Dave’a Kutcha (Jay-Z, Chance the Rapper).


Poprzedni album Tune-Yards, ‘Nikki Nack’ z 2014 roku, była jedną z najlepiej przyjętych płyt tamtego czasu, co zaowocowało współpracą z takimi legendami jak: David Byrne, Laurie Anderson i Yoko Ono, a także stworzeniem utworu ‘Action, na płytę Mavis Staples ‘Livin’ on a High Note’ z 2016 roku.


'Look at Your Hands'

YouTube


Tracklista: 

1. Heart Attack

2. Coast to Coast

3. ABC 123

4. Now as Then

5. Honesty

6. Colonizer

7. Look at Your Hands

8. Home

9. Hammer

10. Who Are You

11. Private Life

12. Free