LUCY DACUS ZAPOWIADA DRUGI ALBUM
LUCY DACUS ZAPOWIADA DRUGI ALBUM
LUCY DACUS ZAPOWIADA DRUGI ALBUM
02.01.2018

LUCY DACUS ZAPOWIADA DRUGI ALBUM

Drugi album Lucy Dacus ‘Historian’ ukaże się 2 marca 2018 roku nakładem Matador Records.

Pojawi się dwa lata po premierze debiutanckiej płyty artystki ‘No Burden’, która zdobyła szerokie uznanie dzięki utworowi ‘I Don’t Want To Be Funny Anymore’.


‘Historian’ zawiera dziesięć utworów, będących oświadczeniem woli Dacus, nie bojącej się stawiania wielkich pytań dotyczących życia i śmierci. To płyta pełna krzepiących realizacji i poruszających do łez deklaracji, wyrażonych w tekstach.


„To jest płyta, którą musiałam nagrać” - mówi Lucy - „Wszystko inne po tym jest tylko czymś dodatkowym.”


Dacus nagrała ten album ze swoim zespołem w marcu w Nashville, ponownie pracując z producentem ‘No Burden’ - Collinem Pastore. Całość kilka miesięcy później zmiksował niezwykle ceniony John Congleton. Brzmienie, które stworzyli, także przy istotnym wkładzie multiinstrumentalisty i koncertowego gitarzysty Jacoba Blizarda, jest dużo bogatsze i pełniejsze niż na debiucie. Jest pełne żywego i dynamicznego rock’n’rolla. Niezwykłe wyczucie melodii i kompozycji Dacus jest tu główną siłą napędową. Nadaje utworowi ‘Historian’ wciągającą atmosferę serwowaną przez artystkę z niezwykłą mocą.


Wraz z ogłoszeniem wydania albumu, artystka prezentuje nowy singiel ‘Night Shift’, który charakteryzuje się mocną partią wokalną i uszczypliwym tekstem, odnoszącym się do byłego kochanka, na który stać tylko Dacus.


YouTube


Tracklista:

1. Night Shift 

2. Addictions 

3. The Shell 

4. Nonbeliever 

5. Yours & Mine 

6. Body To Flame

7. Timefighter 

8. Next Of Kin 

9. Pillar Of Truth 

10. Historians