NOWY ALBUM CRESCENT
NOWY ALBUM CRESCENT
NOWY ALBUM CRESCENT
19.04.2017

NOWY ALBUM CRESCENT

26 maja Crescent Matta Jonesa, wyda pierwszy od dziesięciu lat album.


Płyta zatytułowana ‘Resin Pockets’, ukaże się nakładem Domino Recording i zapowiada ją utwór ‘Get Yourself Tidy’, który można usłyszeć zarówno w serwisie YouTube, jak i w wersji streamingowej.

YouTube


W wersji streamingowej utwór dostępny jest pod linkiem:

http://smarturl.it/GetTidyStream


Jeśli od ukazania się ‘Little Waves’ z 2007 roku upłynęło dużo czasu, to tylko dlatego, że podobnie jak rówieśnicy z Movietone i Flying Saucer Attack, Crescent, choć porusza się w zwolnionym tempie, robi rzeczy dobre i prawdziwe. Słychać to w tych dziewięciu piosenkach Matta Jonesa, które wypełniły ‘Resin Pockets’. Ten album pięknie wpisuje się w historię wizjonerskiej koncepcji angielskiego popowego rzemiosła, gdzie jego samotny głos ma coś ze swawolności Kevina Ayersa, gracji Vashti Bunyan, rapsodii Roberta Wyatta, objawień Billa Faya i melancholii epickich ścieżek filmowych. To album, który charakteryzują radosne melodie i sugestywna poezja dotycząca wspólnoty i intymności.


Matt przygotował ten album przede wszystkim we współpracy ze swoim bratem, perkusistą Samem, chociaż pojawiają się także inne znane twarze, jak Kate Wright z Movietone, której głosy słychać w finale ‘Roman Roads’, a swój wkład mają także Lisa Brook i Michal William z Headfall. 

‘Resin Pockets’ charakteryzuje „intymny bezmiar”, jest w tym poczucie bliskości, jakbyśmy przebywali z nim w jednym pomieszczeniu, jednak nagrywanie na zewnątrz nadało tym dźwiękom także brzmienie natury. Jones mówi o wpływie przechodniów jako przypadkowych odbiorców, angażowaniu się najbliższego otoczenia.


Na ‘Resin Pockets’ znajdą się następujące utwory:

1. Get Yourself Tidy
2. Impressions
3. I’m Not Awake
4. Charlstone
5. Willow Pattern
6. AC30
7. Lightbulbs In The Trees
8. Starlings
9. Roman Roads