NOWY ALBUM RICHARDA DAWSONA
NOWY ALBUM RICHARDA DAWSONA
NOWY ALBUM RICHARDA DAWSONA
19.04.2017

NOWY ALBUM RICHARDA DAWSONA

Na 2 czerwca Richard Dawson zapowiada wydanie albumu ‘Peasant’, który ukaże się nakładem Domino Recording.

Przy okazji zapowiedzi, artysta zaprezentował teledysk do pierwszego singla ‘Ogre’, którego reżyserem jest Matt Stokes.


„Pogawędka grupy fizyków, garbarzy, pływaków synchronicznych, sprzedawców kiełbas, zawodowych zapaśników i twórców gier wideo, zorganizowana w odosobnieniu w dolinie Tyne, to portret znajdującego się na krawędzi społeczeństwa trawionego od wewnątrz przez pewną paskudną chorobę, szukającego odpowiedzi w złych miejscach” – mówi o teledysku Dawson. „Matt Stokes jest wspaniałym filmowcem. Pokochałem jego prace kiedy prawie dziesięć lat temu zobaczyłem ‘The Gainsborough Packet’. Jestem szczęśliwy, że mogliśmy pracować razem, by zaprezentować pierwszy utwór z ‘Peasant’. To jest tylko jedna część większego muralu. Mam nadzieję, że wam się spodoba i że znajdziecie tam coś dla siebie”.

YouTube


„Walczące ze sobą rodziny, rodziny podzielone przez okoliczności – jak je utrzymać razem?” - mówi o przekazie nowego utworu Dawson.


Żaden ze słuchaczy wcześniejszych dokonań Dawsona, nie zarzuci mu braku artystycznych ambicji – niezależnie, czy chodzi o ostatnie dokonanie, czteroutworowy ‘Nothing Important’, wcześniejszą podróż ‘The Glass Trunk’, czy ‘The Magic Bridge’. Dlatego każdy będzie ciekaw i pełen obaw, jak i czy uda mu się przebić te trzy wyjątkowe wydawnictwa.


‘Peasant’ spełnia jednak te oczekiwania. Od czarująco wyciszonych fanfar do spektakularnego uniesienia, Dawson przyciąga nowych przybyszów i trzyma ich w śmiertelnym uścisku, nie wypuszczając, dopóki nie podpiszą przysięgi życiowej wierności.


Tracklista:

 

1. Herald
2. Ogre
3. Soldier
4. Weaver
5. Prostitute
6. Shapeshifter
7. Scientist
8. Hob
9. Beggar
10. No-one
11. Masseuse