SON LUX PREZENTUJE PRZEDSMAK NOWEGO ALBUMU
SON LUX PREZENTUJE PRZEDSMAK NOWEGO ALBUMU
SON LUX PREZENTUJE PRZEDSMAK NOWEGO ALBUMU
10.01.2018

SON LUX PREZENTUJE PRZEDSMAK NOWEGO ALBUMU

W oczekiwaniu na nowy album ‘Brighter Wounds’, który ukaże się 9 lutego nakładem City Slang, SON LUX prezentuje nowy utwór ‘Slowly’.

 

„Kłamstwo jest narkotykiem- mówi o nowej piosence Ryan Lott. „Kroczy pomiędzy trucizną a medycyną. ‘Slowly’ odnosi się do zdolności nieprawdy, która ewoluuje w stronę rzeczywistości i potem funkcjonuje jak narkotyk. Ale czy kłamstwo może być balsamem? Czy zawsze musimy dźwigać ciężar wiary w to co jest prawdziwe?


Do piosenki powstał teledysk wyreżyserowany przez Alexa Cooka, który przedstawia dwójkę opiekunów poświęcających się niewielkiej grupie pacjentów.


„Pomysł na teledysk zrodził się z niepokojącego rytmu piosenki i zwodniczych podtekstów- mówi Alex. „Historia rozgrywa się w alternatywnym, dystopijnym czasie, w którym ludzie przenoszą swoje negatywne wspomnienia na siebie nawzajem za pośrednictwem tajemniczej maszyny.”


 ‘Slowly’

YouTube


‘Brighter Wounds’ to piąty pełnowymiarowy album SON LUX, który pokazuje śmiałe, wielokierunkowe brzmienie tria, wykazującego naturalne skłonności do zaskakiwania i kontrastów, jakże charakterystycznych dla tego projektu.


SON LUX, za sprawą dalszego poszukiwania i eksperymentowania, uczynił inwencję swoim znakiem rozpoznawczym. Promując swój najnowszy album 27 lutego wystąpią podczas wyprzedanego koncertu w warszawskiej Progresji.