UKRYTY UTWÓR LIIMA
UKRYTY UTWÓR LIIMA
UKRYTY UTWÓR LIIMA
12.01.2018

UKRYTY UTWÓR LIIMA

Zespół Liima podzielił się ukrytym utworem ze swojego najnowszego albumu ‘1982’.

 

Zatytułowany ‘Always’, można znaleźć wyłącznie na kompaktowej wersji płyty i towarzyszy mu liryczna wersja video, stworzonego przez londyńskiego artystę Jonny’ego Sandersa. Ten obrazek idealnie pasuje do albumu - płyty zakorzenionej w roku, w którym po raz pierwszy magazyn Time wybrał niebędącą człowiekiem “osobę roku”, którą został komputer osobisty.


YouTube1982 to także rok, w którym urodził się frontman zespołu - Casper Clausen. ‘1982’ nie jest jednak płytą przywołującą brzmienie tego roku, ale jest zrodzony z inspiracji tamtym czasem. To płyta na której zespół zastanawia się nad tożsamością i naszym miejscem w czasie, zadając egzystencjalne pytania i nie skupiając się przy tym jednak wyłącznie na nostalgii i refleksji.


Myślę, że naszą kolektywną pamięć jako zespołu, kształtuje to, że urodziliśmy się na początku lat osiemdziesiątych - tłumaczy Clausen. „To jest czas do którego nieustannie wracam, by go zrozumieć i nadać mu sens. Ma to równocześnie duże, jak i małe osobiste znaczenie, bo jest teraz bardzo dalekie od nas. Wszystko się nieustannie zmienia, patrzenie wstecz jest nostalgią, a ja ciągle biegnę, nawet gdy stoję.