GOAT GIRL ZAPOWIADA DEBIUTANCKI ALBUM
GOAT GIRL ZAPOWIADA DEBIUTANCKI ALBUM
GOAT GIRL ZAPOWIADA DEBIUTANCKI ALBUM
06.02.2018

GOAT GIRL ZAPOWIADA DEBIUTANCKI ALBUM

Płyta ‘Goat Girl’, ukaże się 6 kwietnia 2018 roku nakładem Rough Trade Records.


Producentem płyty jest Dan Carey (Kate Tempest / Franz Ferdinand), a całość była nagrana w południowym Londynie jesienią 2017 roku. W trwających łącznie czterdzieści minut 19 piosenkach, Goat Girl kreują częściowo fantazyjny świat brudnej, brzydkiej miejskiej rzeczywistości.


Mówiąc wprost, jest to album, który wynika z dorastania w Londynie i jest odbiciem doświadczeń jego degeneracji, widzianej z pierwszej ręki. Niekoniecznie jednak chcieliśmy myśleć o tym miejscu widząc go własnymi oczami, ale oczami kogoś, kto nie może omijać tych anomalii i dziwnych rzeczy dziejących się w naszym mieście. Uważamy, że daje to wolność, zarówno jeśli chodzi o teksty jak i muzykę, do zgłębiania niewypowiedzianych prawd i emocji, które wszyscy odczuwamy, jako ludzie.”.


Ten świat zamieszkują kreatury i kłamcy, kochankowie, marzyciele i cudowni szaleńcy. To jest bardzo angielski album - przynoszący ostre obserwacje w stylu The Kinks, nieczystą furię w stylu The Slits - ale też pełny lejących się gitar i zalotnie przeciąganych samogłosek Lottie.

 

To zniekształcone brzmienie country nie było zamierzone, ale myślę, że wynikało z faktu, że na początku wszyscy byliśmy zainspirowani zespołami charakteryzującymi się dysonansowym i szorstkim kontekstem lo-fi.”.


Zespół opublikował właśnie utwór ‘The Man’ i towarzyszący mu teledysk.

YouTube


Goat Girl jest częścią rozwijającej się i ściśle związanej z południowym Londynem sceny, której częścią są także: Shame, Good Bad Happy Sad, Warmducher, Horsey, Sorry i wiele innych zespołów zgromadzonych wokół Windmill w Brixton.


Tracklista:

1. Salty Sounds (interlude)

2. Burn the Stake

3. Creep

4. Viper Fish

5. A Swamp Dogs Tale (interlude)

6. Cracker Drool

7. Slowly Reactions

8. The Man with No Heart & Brain

9. Moonlight Monkey (interlude)

10.The Man

11. Lay Down

12. I Don’t Care Part 1

13. Hanks Theme (interlude)

14. I Don’t Care Part 2

15. Throw Me A bone

16. Dance on Dirty Leftovers (interlude)

17. Little Liar

18. Country Sleaze

19. Tomorrow