GRANDBROTHERS NA KONCERCIE W WARSZAWIE!
GRANDBROTHERS NA KONCERCIE W WARSZAWIE!
GRANDBROTHERS NA KONCERCIE W WARSZAWIE!
02.02.2018

GRANDBROTHERS NA KONCERCIE W WARSZAWIE!

Niezwykłe duo zagra 25 kwietnia w klubie Niebo.


Grandbrothers to niezwykły zespół - na scenie towarzyszy im grand piano, do którego podłączają mnóstwo elektronicznych efektów, tworząc z pomocą takiego instrumentarium muzykę niezwykle stylową, a zarazem nowoczesną. Erol Sarp i Lukas Vogel występują razem od siedmiu lat, jednak dopiero kontrakt z prestiżową wytwórnią City Slang, która wypromowała m.in Caribou, CocoRosie czy Hauschka, pozwolił im dotrzeć do szerszej publiczności.


Ich muzykę porównuje się z twórczością takich osób, jak Nils Frahm, Brandt Brauer Frick, czy Kiasmos. Świetnie rozgrzali kilkutysięczną publikę, jako support Bonobo w końcówce zeszłego roku, a teraz powrócą ze swą genialną fuzją dźwięków fortepianu i elektroniki w klubie Niebo. Dzień wcześniej (24 kwietnia) duet zagra też specjalny recital w Studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce.


Albumy ‘Dilation’ i najnowszy ‘Open’ (dostępny w naszym sklepie) zachwyciły samego Simona Greena aka Bonobo, który zaprosił Grandbrothers na część swojej europejskiej trasy koncertowej. Niezwykły pianistyczny talent Sarpa i kunszt Vogela w obsługiwaniu wszelkiej maści elektronicznych zabawek, zaowocowały muzyką ambitną, rozwijającą klasyczne tradycje, a zarazem przystępną, zachwycającą melodyką i harmoniami, czasem niemal taneczną. Erol i Lukas kochają zarówno klasykę jak i techno, wielbią Maurice’a Ravela i Aphex Twina, a także Reicha i A Tribe Called Quest.


Uwielbiamy grać w salach, w których publika może nas posłuchać siedząc, ale równie dobrze czujemy się w zaparowanych klubach, gdy ludzie wokół nas tańczą.“. - mówią. Nic dziwnego, że twórczość duetu porównuje się z muzyką artystów nurtu neoclassical, jak Nils Frahm czy Brandt Brauer Frick, ale też do mistrzów elektroniki: Caribou, Kiasmos czy Bonobo.


'Bloodflow'

YouTube


'Long Forgotten Future' (Audio)

YouTube


'Naive Rider'

YouTube

 

Tracklista 'Open':

1. 1202

2. Bloodflow

3. From A Distance

4. Long Forgotten Future

5. Honey

6. Alice

7. White Nights

8. Circonflexe

9. Sonic Riots

10. London Bridges